خرید@مبانی نظری وپیشینه تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی@

مبانی نظری وپیشینه تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی|31018137|ipr42079184|مبانی نظری انعطاف پذیری (چابکی),مبانی نظری,انعطاف پذیری (چابکی),مبانی نظری چابکی,انعطاف پذیری ,چابکی
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مبانی نظری وپیشینه تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

مبانی نظری وپیشینه انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی
دارای 53 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


2-3-2- تعاریف و مفاهیم انعطاف پذیری (چابکی):
امروزه با توجه به جدید بودن بحث انعطاف پذیری تعریف های متنوعی از آن وجود دارد. محققان بسیاری در این زمینه فعالیت و هر کدام تعاریف متعددی را ارائه کرده اند که در زیر تعدادی از آن ها آورده می شود:
یکی از دلایل مشکل بودن تعریف انعطاف پذیری این است که تعاریف اغلب به خاطر شرایط و یا مسائل ویژه مدیریتی، تغییرپذیر هستند (Upton, 1997, p.72). انعطاف پذیری رویکرد اساسی به مدیریت عدم اطمینان محیطی است. انعطاف پذیری سازمانی به عنوان قابلیت پویای سازمان به واکنش فعال به محیط رقابتی در حال تغییر تصور شده است که ممکن است مزیت پایدار برای سازمان به وجود آورد ( Fraser & Holby, 2010) (Ketar & Sett, 2010).
به طور کلی، انعطاف پذیری را به عنوان شاخص ارتباط دهنده بین سیستم و محیط خارجی اش برای جذب عدم قطعیت، درجه پویایی سیستم و همچین به عنوان توانایی تغییر و سازگاری می توان در نظر گرفت (Toni & Tonchia, 2005, p.526). همچنین انعطاف پذیری را سودآوری از محیط نیز تعریف می کنند (گلدمن ، 1995) و به عبارتی، انعطاف پذیری بهره گیری از تغییرات به عنوان فرصت‏های ذاتی نهفته در محیط‏ های آشفته است (ون اسن و همکاران ، 2001).
انعطاف پذیري به عنوان توانایی سازمان ها براي سازگاري با تغییرات غیرقابل پیش بینی محیطی تعریف شده است و نیازمند توانایی و قابلیت لازم برای واکنش سریع نسبت به محیط می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد سازمان ها دارد (اعرابی و دانش پرور، 1385).
چابکی در اصطلاح عملیاتی، ترکیبی است از چند شرکت، که هر کدام دارای مهارت ها و شایستگی های خاص خود بوده و با هم همکاری مشترک عملیاتی دارند. این امر سازمان های همکار (دارای حرفه مشترک) را قادر به انطباق و پاسخگویی به تغییرات مطابق نیازهای محیطی می نماید (مک کینزی و ایتکن ، 2012).
همچنین چابکی عبارت است از سیستمی که دارای توانمندی ها و شایستگی هایی است که باعث بقا و پیشرفت سازمان در یک محیط رقابتی که ویژگی اساسی این محیط، عدم اطمینان است می شود (دریس و همکاران ، 2012). از این رو مسکل، انعطاف پذیری را توانایی بقاء و پیشرفت در محیطی با تغییرات مداوم و غیر قابل پیش بینی می داند (مسکل ، 2001) و یا به عنوان توانایی و قابلیت انجام عملیات سودآور در محیط رقابتی غیرقابل پیش بینی و متغیر تعریف شده است (پیتر ، 2007). همچنین انعطاف پذیری، انطباق با تغییرات نیز تعریف شده است (اسکات، 2007).


مطالب دیگر:
پاورپوینت ذخیره سازی انرژی در معماری سنتیپاورپوینت روش های نگهداری مواد غذاییپاورپوینت نقش آداب و سنن در تغذیهپاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت پروژهپاورپوینت اخلاق در سفرپاورپوینت انسداد رودهپاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشیپاورپوینت پیدایش نرم افزار و تاثیر آن بر دنیای صنعتدرامد از طریق اینترنتپاورپوینت تعریف و تحلیل رابطه انسان و محیطپاورپوینت تفکر استراتژیکپاورپوینت بحران در خانوادهپاورپوینت استراتژی های تولید ماستپاورپوینت بیوگرافی تخت جمشیدپاورپوینت گذرگاه توسعهمبانی نظری و پیشینه پژوهش روان درمانی حمایتی گروهیمبانی نظری و پیشینه پژوهش رژیم غذایی در افراد دارای اضافه وزنمبانی نظری و پیشینه پژوهش خانواده وروسپیگری یا فحشامبانی نظری و پیشینه پژوهش سرشت و منشمبانی نظری و پیشینه پژوهش تحلیل ارتباط محاوره ایمبانی نظری و پیشینه تحقیق رفتارهای تکانشی وتکانشگریمبانی نظری و پیشینه تحقیق خود، خودپنداره و خودپنداره بدنیمبانی نظری و پیشینه تحقیق استعداد (تیزهوشی)مجموعه 20 کارت ویزیت دو رو لایه باز psd (مجموعه اول)مجموعه 20 کارت ویزیت دو رو لایه باز psd (مجموعه دوم)