خرید@پیشینه ومبانی نظری تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی@

پیشینه ومبانی نظری تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی|31010301|ipr42079184|پیشینه ومبانی نظری تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی,مبانی نظری تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی,پیشینه نظری تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی,پیشینه ومبانی نظری تحقیق ,انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پیشینه ومبانی نظری تحقیق انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

فایل دارای 53 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل ::

انعطاف پذیری و چابک سازی سازمانی
مقدمه:
امروزه دستیابی به موفقیت و بقاء سازمان‏ها مشکل‏ به نظر می رسد و این واقعیت ناشی از ظهور عصر جدیدی است که تغییر یکی از خصوصیات اصلی آن است. سازمان ها برای مدیریت موفق تغییر، تلفیق ساختارها و راهبردهای جدید و دستیابی به فرصت‏های جدید، به سرعت و انعطاف پذیری نیاز دارند. تحولات سریع و پویایی بازارهای رقابتی، دستیابی به انعطاف پذیری را برای سازمان ها بیش از گذشته ضروری کرده است. انعطاف پذیری پدیده ای خودجوش و غیرارادی نیست، بلکه سازمان ها باید عوامل اثرگذار بر انعطاف پذیری را شناسایی و آن ها را ایجاد کنند، داشتن انعطاف پذیری کمک می‏کند تا چالش های کوتاه مدت به موفقیت های بلند مدت تبدیل شوند. سرعت بسیار زیاد تحول محیط و بازارهای رقابتی، فشار مضاعفی را به سازمان ها برای انطباق بسیار سریع به وجود آورده است و تغیرات در سطوح بالا را منجر شده است. چالش سازمان ها برای ایجاد ساختارهای منعطف و ایجاد قابلیت انعطاف پذیری در دنیای متغیر فعلی، بیش از گذشته است (حاجی پور و مرادی، 1389). بنابراین انعطاف پذیری برای متناسب شدن با محیط پرتلاطم کسب و کار در جهت حفظ مزیت رقابتی، یکی از چالش های اساسی فراروی مدیران امروز است (Hatum & Pettigrew, 2006, p.115).

از این رو در این بخش برآنیم که ابتدا به تعاریف و مفاهیم انعطاف پذیری پرداخته و سپس با ارائه سير تکوین مفهوم انعطاف پذیری و انواع آن و ... گامی در جهت آشنایی با این مفهوم مهم برداشته شود.
2-3-2- تعاریف و مفاهیم انعطاف پذیری (چابکی):
امروزه با توجه به جدید بودن بحث انعطاف پذیری تعریف های متنوعی از آن وجود دارد. محققان بسیاری در این زمینه فعالیت و هر کدام تعاریف متعددی را ارائه کرده اند که در زیر تعدادی از آن ها آورده می شود:

یکی از دلایل مشکل بودن تعریف انعطاف پذیری این است که تعاریف اغلب به خاطر شرایط و یا مسائل ویژه مدیریتی، تغییرپذیر هستند (Upton, 1997, p.72). انعطاف پذیری رویکرد اساسی به مدیریت عدم اطمینان محیطی است. انعطاف پذیری سازمانی به عنوان قابلیت پویای سازمان به واکنش فعال به محیط رقابتی در حال تغییر تصور شده است که ممکن است مزیت پایدار برای سازمان به وجود آورد ( Fraser & Holby, 2010) (Ketar & Sett, 2010). به طور کلی، انعطاف پذیری را به عنوان شاخص ارتباط دهنده بین سیستم و محیط خارجی اش برای جذب عدم قطعیت، درجه پویایی سیستم و همچین به عنوان توانایی تغییر و سازگاری می توان در نظر گرفت (Toni & Tonchia, 2005, p.526). همچنین انعطاف پذیری را سودآوری از محیط نیز تعریف می کنند (گلدمن، 1995) و به عبارتی، انعطاف پذیری بهره گیری از تغییرات به عنوان فرصت‏های ذاتی نهفته در محیط‏ های آشفته است (ون اسن و همکاران، 2001). انعطاف پذیري به عنوان توانایی سازمان ها براي سازگاري با تغییرات غیرقابل پیش بینی محیطی تعریف شده است و نیازمند توانایی و قابلیت لازم برای واکنش سریع نسبت به محیط می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد سازمان ها دارد (اعرابی و دانش پرور، 1385). چابکی در اصطلاح عملیاتی، ترکیبی است از چند شرکت، که هر کدام دارای مهارت ها و شایستگی های خاص خود بوده و با هم همکاری مشترک عملیاتی دارند. این امر سازمان های همکار (دارای حرفه مشترک) را قادر به انطباق و پاسخگویی به تغییرات مطابق نیازهای محیطی می نماید (مک کینزی و ایتکن، 2012). همچنین چابکی عبارت است از سیستمی که دارای توانمندی ها و شایستگی هایی است که باعث بقا و پیشرفت سازمان در یک محیط رقابتی که ویژگی اساسی این محیط، عدم اطمینان است می شود (دریس و همکاران[4]، 2012). از این رو مسکل، انعطاف پذیری را توانایی بقاء و پیشرفت در محیطی با تغییرات مداوم و غیر قابل پیش بینی می داند (مسکل، 2001) و یا به عنوان توانایی و قابلیت انجام عملیات سودآور در محیط رقابتی غیرقابل پیش بینی و متغیر تعریف شده است (پیتر، 2007). همچنین انعطاف پذیری، انطباق با تغییرات نیز تعریف شده است (اسکات، 2007).


مطالب دیگر:
📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ارتباط موثر📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه ارتباط موثر📜پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد مهارت ارتباط موثر📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری و ناسازگاری اجتماعی 80 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری با دانشگاه 73 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری با دانشگاه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش مهارت های زندگی 87 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش آموزش مهارت های زندگی📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه آموزش مهارت های زندگی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت های زندگی 89 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش مهارت های زندگی📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه مهارت های زندگی📜پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد مهارت های زندگی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق گروه درمانی 46 صفحه📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه گروه درمانی📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش گروه درمانی📜دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق روان درمانی 45 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق روان درمانی حمایتی گروهی 44 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش روان درمانی حمایتی گروهی📜اهداف و عناصر روان درمانی حمایتی گروهی و عوامل موثر بر آن📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های شخصیتی 66 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکردهای شخصیت 65 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش رویکردهای شخصیت📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه رویکردهای شخصیت📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های شخصیت 64 صفحه